Bydlení

Jak na generační koupelny

Koupelny se proměňují v každé etapě lidského života. Jiné potřeby mají mladí lidé, jiné rodiny s malými dětmi a rozdíly najdeme i v koupelnách určených pro seniory.

Stručný obsah:
– Koupelna pro single jedince
– Koupelna pro velkou rodinu
– Koupelny pro seniory

Koupelna pro single jedince

Svobodní lidé, užívající si život jako single, nepotřebují k běžnému mytí a relaxaci velkou koupelnu, ale vyžadují kvalitní  materiály, funkční zařízení a neméně důležitou roli hrají designové doplňky, obvykle s minimalistickým výrazem.

I do malého prostoru se může vejít dostatek koupelnového nábytku. Stačí si jen vybrat varianty s malou hloubkou skříněk.

Koupelna pro single život - koupelna pro jednotlivce

V mini verzích se prodávají také umyvadla a sprchové kouty, které nezabírají zbytečně velkou plochu. Potřebnou úložnou plochu vyřeší i závěsné poličky. Nemělo by chybět dostatečné množství světel a vhodná je výmalba a vybavení ve světlých barvách.

Koupelna pro velkou rodinu

Nezáleží na tom, zda máte jedno, či dvě děti, vždy je ale třeba myslet na to, aby je to v koupelně bavilo, aby k nim byla uživatelsky přívětivá, a hlavně bezpečná. Prim hraje světlý interiér a doplňky, které jim pomohou překonat různé nástrahy vyplývající z jejich věku.

Koupelna pro velkou rodinu

Do vybavení rodinné koupelny patří dvě umyvadla, jež eliminují ranní spěch, a sprchový kout s vanou, které by měly mít protiskluzové dno. Nebezpečí uklouznutí snižuje i protiskluzová podložka.

Umývání malým dětem usnadní stabilní nášlapná stolička, vyplatí se termostatické baterie s možností nastavení teploty vody a časovače.

Koupelny pro seniory

S přibývajícími roky se snižuje mobilita a objevují se různé zdravotní potíže znásobující nebezpečí pádu a zranění v koupelně. Vhodným vybavením tak bude sedátko ve sprše, výše usazená toaleta nebo protiskluzová podlaha, která eliminuje případný pád. I pro seniory je vhodná termostatická baterie s možností nastavení teploty snižující riziko opaření.

Moderní koupelna pro seniory

Pro sprchovou variantu volíme co nejdelší hadici pro pohodlné sprchování.

Ztížené vstávání a usedání vyžaduje bezpečnostní madla. Pro majitele vany je praktickým pomocníkem sedátko ulehčující pohyb uvnitř a schůdky umožňující bezpečný vstup do vany.

Další podobné články:
Druhy výstaveb a výhody / nevýhody: cihly, dřeva, tvárnice
Bydleli byste v paneláku? Toto může o vašem bytu rozhodnout
Vánoční dekorace – jakou si doma zařídit vánoční atmosféru? – [Bydlení], Lenka Stádníková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *