AngličtinaŽivotní rozvoj

Jak se naučit anglicky díky Instagramu – 5 kroků?Jak se naučit anglicky díky instagramu

Jak se naučit anglicky díky Instagramu – 5 kroků?

Myslíte si, že je možné se naučit anglicky díky Instagramu?

Máte účet na Instagramu?

Když tuto otázku položíte lidem, setkáte se často se zdrženlivým mlčením. Několik respondentů váhavě přikývne. Ve skutečnosti je na Instagramu 800 milionů lidí, čili používat tuto sociální síť je něčím naprosto normálním. Jen se tím někteří jedinci neradi chlubí. Používat Instagram působí jako mrhání časem. Co nám může dát koukání se na pěkné barevné obrázky?

A přece je Instagram skvělý nástroj k tomu, abyste se dozvěděli spoustu cenných informací, seznámili se se zajímavými lidmi – a taky se naučili nový jazyk. Je to tak! S Instagramem se můžete perfektně zdokonalit v angličtině.

Stručný obsah:
Krok 1. Používejte Instagram v angličtině
Krok 2. Sledujte aktivitu rodilých mluvčích
Krok 3. Nebuďte „lurker“
Krok 4. Pouštějte si videa
Krok 5. Vždy je při ruce pomoc
[Demo účet] Vyzkoušejte studium jazyka moderně a online ZDARMA
Krok 1. Používejte Instagram v angličtině

Začněte rovnou tím, že si na vašem účtu najdete záložku Nastavení, poté kliknete na ikonku Účet, zvolíte kolonku Jazyk a pak kliknete na English. Tento postup doporučujeme jak lidem s jazykovou úrovní C1, tak i úplným začátečníkům.

Na prostředí v cizím jazyce bude z počátku těžké si zvyknout. Možná se budete muset i nutit, abyste si vůbec Instagram, nově na vás mluvící cizím jazykem, otevřeli. Ale zvyknete si. Je to stejné, jako když se nepatrně změní designové prostředí sociální sítě – za dva týdny se v tom orientujete naprosto jednoduše. Ikony zůstávají stejné, vše je na stejném místě jako předtím. Jenom se naučíte, že Nastavení je Settings, Sledující je Follower, Zpráva je Message a Návrhy jsou Suggestions.

Jak se naučit anglicky pomocí Easy Lingo (online studium jazyků)

Krok 2. Sledujte aktivitu rodilých mluvčích

Příspěvky některých českých celebrit jsou zajímavé, ale ve vašem hlavním feedu by se měly objevovat také příspěvky rodilých mluvčích. Rozklikněte si komentáře a sledujte, jak na fotografii či video reagují ostatní sledující. Tímto způsobem vstřebáváte autentický jazyk.

Lidé totiž nekomunikují stylem „v obývacím pokoji je žlutý stůl a pes“, jak stojí v jazykových učebnicích. Skutečnou komunikaci zachytíte, když budete poslouchat lidi na ulici někde v Anglii. A když nemůžete být tam, holt sledujte debatu uživatelů na Instagramu. Je to ten stejný jazyk, jen někdy s gramatickými chybami. Nebo s „typos“, čili přepisy. Ale to vůbec nevadí, není velká chyba domnívat se, že slovo „beautiful“ se píše s dvěma l. Důležité je vědět, že znamená „krásný“.

A jak najít anglicky mluvící uživatele přispívající o tématech, které vás zajímají? Snadno. Využívejte takzvané hashtagy. #NHL použijí fanoušci ledního hokeje, #travel příznivci cestování, #foodporn zase ti, kteří se rádi podívají na opravdu lákavé pokrmy. A také doporučujeme také #learnenglish. Tento hashtag vás zavede na příspěvky edukativního charakteru.

Angličtina na instagramu, sledujeme určité anglické příspěvky

Krok 3. Nebuďte „lurker“

Angličtina má speciální termín pro lidi, kteří používají sociální sítě pasivně. Je to termín „lurker“, neboli člověk, který scrolluje hlavní nabídkou příspěvků a věnuje krátkou pozornost jen těm, které ho zaujmou. Co je ale důležité je to, že lurker nikdy na příspěvky nereaguje. Tak to nesmí být váš případ. Sociální média jsou prostorem pro sociální interakci! A to znamená komentáře, diskuze či přinejmenším lajky. Oceňte inspirující, zajímavé či vtipné příspěvky jiných uživatelů. Projevte svůj názor. Anglicky, jak jinak.

Nikdo po vás nechce sofistikované disputace, nepište dlouhé eseje. Pokud jste s angličtinou v začátcích, můžete se spokojit s prostým konstatováním „nice“„interesting“„I love it“. Už jen tím, že budete sledovat reakce ostatních, se naučíte spoustu cenných nových frází. A má to ještě jeden pozitivní přínos: svojí aktivitou uděláte radost vašim oblíbencům, kteří na Instagram zveřejňují zajímavé příspěvky.

Krok 4. Pouštějte si videa

Novinkou na Instagramu jsou takzvané „stories“, čili příběhy. Na nich se zobrazují kromě dalšího obsahu také videa. To je další cenný zdroj pro studium jazyku. Setkáte se zde s jazykem mluveným. Nikoli v podání anonymních postav z poslechů, jak je známe v jazykových školách, ale v podání vašich instagramových oblíbenců. Mluví zde o věcech, které zajímají i vás. A protože jsou videa krátká, stihnete jich několik shlédnout třeba cestou tramvají. Vezměte si na cestu do práce sluchátka!

Náročnější uživatelé mohou vyzkoušet instagramovou televizi IGTV, kde jsou videa podstatně delší. Pokud nerozumíte některé části, můžete si danou část přehrát znovu. A samozřejmě, o obsahu videa můžete debatovat s dalšími uživateli.

Krok 5. Vždy je při ruce pomoc

Učit se anglicky díky Instagramu je zábavné a nemáte co ztratit. Věnovat tomu můžete tolik času, kolik chcete. Nikdo vás nebude napomínat za chyby v gramatice – snad až na některé „grammar nazis“, čili na gramatice příliš lpící uživatele sociálních sítí. A když něčemu na stránce nerozumíte, po ruce je funkce „see translation“, neboli zobrazit překlad.

Je to zkrátka snadné. >> Pusťte se do toho ještě dnes …

Další možnosti jak se naučit anflicky.
– 3 tipy, jak se naučit anglicky ZDARMA bez financí
– 5 situací, kdy budeme litovat, že (ne) umíme anglicky
– Jak angličtina nabízí další pracovní příležitostiNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *