Správný výběr

Jak začít natáčet videoklipy pomocí chytrého telefonu: Jak začít s voglogováním?Jak začít natáčet videoklipy pomocí chytrého telefonu: Jak začít s voglogováním?

Stručný obsah:
– Jak začít s vlogováním pomocí chytrého telefonu
1) Přijďte s nápady
2) Plánování videí
3) Nakupte vhodné vybavení
4) Zkontrolujte nastavení fotoaparátu chytrého telefonu
5) Najděte správnou aplikaci
6) Položte kameru smartphonu do správné výšky
7) Začněte natáčet
8) Upravte svá videa
9) Zveřejnění videa
Závěr

Chcete začít s vlogováním, ale nevíte, jak začít? Nebojte se, nejste sami! V tomto průvodci vás provedeme postupem, jak začít s vlogováním pomocí chytrého telefonu. Probereme vše od výběru správné aplikace až po úpravu videí. Ať už jste úplný začátečník, nebo jen potřebujete pár tipů, jak se ve vlogování posunout o úroveň výš, přečtěte si všechny potřebné informace!

Natačíme videoklipy pomocí chytrého telefonu.

Jak začít s vlogováním pomocí chytrého telefonu


1) Přijďte s nápady

Prvním krokem je přijít s nějakými nápady. O čem chcete vlogovat? Co vás baví? Co si myslíte, že by mohlo být pro vaše diváky zajímavé? Jakmile budete mít několik nápadů, je čas začít plánovat videa.

2) Plánování videí

Při plánování videí je důležité mít na paměti, jaký typ obsahu chcete vytvořit. Chcete natáčet sami sebe, jak mluvíte přímo na kameru? Nebo chcete vytvořit spíše dokumentární video? Jakmile budete vědět, jaký typ obsahu chcete vytvořit, bude plánování jednotlivých videí snazší.

3) Nakupte vhodné vybavení

Pokud chcete vytvářet vysoce kvalitní videa, budete muset investovat do určitého vybavení. Nejpotřebnější je mít kvalitní chytrý telefon s vynikajícími fotoaparáty, jako je Honor 10 X. Fotoaparát telefonu s vysokým počtem pixelů vám pomůže zachytit každý detail, který chcete ukázat.

Stativ a mikrofon jsou také dvě nezbytné součásti vybavení každého blogera. Stativ vám pomůže udržet fotoaparát ve stabilní poloze, zatímco mikrofon zajistí, aby vás publikum dobře slyšelo.
4) Zkontrolujte nastavení fotoaparátu chytrého telefonu

Než začnete natáčet, je dobré zkontrolovat nastavení fotoaparátu. Většina chytrých telefonů má několik možností fotoaparátu, ze kterých si můžete vybrat, takže věnujte nějaký čas prozkoumání toho, co která z nich dělá. Možná si také budete chtít pohrát s různými nastaveními videa, abyste zjistili, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

5) Najděte správnou aplikaci

Existuje spousta různých aplikací, které můžete pro vlogování používat. Mezi nejoblíbenější patří YouTube, Instagram a Snapchat. Existují však i méně známé aplikace, jako je Vimeo a Periscope, které mohou být pro vlogování také skvělé. Opravdu záleží jen na tom, jaká platforma vám nejvíce vyhovuje.

6) Položte kameru smartphonu do správné výšky

Jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou je třeba při vlogování pomocí chytrého telefonu pamatovat, je umístění kamery. Chcete se ujistit, že je kamera ve výšce očí, aby diváci dobře viděli váš obličej.

Pokud natáčíte sami sebe a mluvíte přímo do kamery, držte telefon blízko svého obličeje. Pokud natáčíte spíše dokumentární video, položte telefon na stabilní povrch ve výšce očí.

Položte kameru smartphonu do správné výšky, použijte stativ a případně i mikrofon.

7) Začněte natáčet

Nyní, když jste si naplánovali obsah a zkontrolovali nastavení kamery, je čas začít natáčet! Nezapomeňte být sami sebou a bavit se. Vaši diváci ocení autentičnost více než cokoli jiného.

8) Upravte svá videa

Jakmile jste natočili svá videa, je čas je upravit! Zde přidáte veškeré titulky, popisky nebo hudbu, kterou chcete. Můžete také vystřihnout všechny části videa, které nechcete zahrnout. Existuje mnoho různých aplikací pro úpravu, takže si opět udělejte průzkum a najděte tu, která vám bude vyhovovat.

9) Zveřejnění videa

Nyní, když je vaše video sestříhané a připravené, je čas ho zveřejnit! Můžete jej nahrát přímo na YouTube nebo na jinou stránku pro sdílení videí. Jen nezapomeňte zvolit dobrý název a miniaturu, aby lidé mohli vaše video najít.

Závěr

Vlogování pomocí chytrého telefonu je skvělý způsob, jak zdokumentovat svůj život a podělit se o své zájmy se světem. S trochou plánování a skvělým chytrým telefonem můžete začít vytvářet vysoce kvalitní videa, která si vaši diváci zamilují.

Tak na co ještě čekáte? Popadněte svůj telefon a začněte vlogovat!

Další podobné články:
– Využijte svůj Fitness Tracker naplno: tipy a triky
– Jak zachytit čas strávený s rodinou pomocí techniky [Tipy a triky]
– Efektivní způsoby, jak vybrat ty správné chytré hodinkyNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *