Která anglická slovíčka potřebujete znát, abyste se domluvili
Rozhodli jste se, že se naučíte anglická slovíčka, tak to je určitě moc dobře, ale kolik jich vlastně musíte znát, abyste se domluvili?
V tomto článku si spočítáme, kolik slovíček opravdu potřebujeme umět, abychom se domluvili.
Stručný obsah:
– Je důležité umět ty správná anglická slovíčka
– Jak poznáte, že už to dané anglické slovíčko umíte?
– Jak se naučit ta správná slovíčka?
– Jak „nacpat“ základy do hlavy
– Kolik slovíček tedy budeme potřebovat?
= (Demo účet) – Vyzkoušejte studium jazyka moderně a online – ZDARMA
Pokud se začneme učit například anglicky, tak ze začátku máme pocit, že nám učení jde, že se rychle naučíme několik slovíček denně, a to nám dělá radost. Pak po nějakém čase zjistíme, že nám toto učení nějak drhne, protože se začne nabalovat gramatika, také potřebujeme znát, jak se slovíčka správně píší a důležitý je i poslech. Tím v podstatě ztratíme přehled, kolik toho vlastně umíme.
Najednou si uvědomíte, že musíte přidat, protože se pořád neumíte domluvit. Představíte si kolik ještě kartiček se slovíčky se musíte naučit. Nebojte, takto to u Vás vypadat nemusí.
Umět spoustu slovíček, a to myslím například: dikobraz, parník, kopretina moc při samotné komunikaci nepotřebujeme. Ve škole jsem se učili spoustu nepotřebných slovíček, které jsme stejně nakonec zapomněli, protože je vůbec nepoužíváme.
Jsou, ale určité skupiny slovíček, které budeme při mluvení často používat. Právě na tyto slovíčka se zaměříme.
Je důležité umět ty správná anglická slovíčka
Opravu nepotřebujeme znát všechny slovíčka, ale měli bychom se naučit ta správná.
Vy a váš známí umíte stejný počet slovíček například 5000 slov, ale známí se domluví lépe než vy. Je to proto, že se naučil ty potřebná slovíčka pro komunikaci a také k nim připojil gramatiku. Takže dokáže například u slovíčka usmívat se (SMILE) použít i správné tvary v minulosti a budoucnosti.
Jak poznáte, že už to dané anglické slovíčko umíte?
Některá anglická slovíčka se učíme pouze pasivně, tak že si je párkrát řekneme a hotovo. Máme pocit, že je umíme, ale pokud je chceme použít pro mluvení, tak si nemůžeme vzpomenout.
Měli bychom si každé nové slovíčko jednak zapamatovat samostatně, ale také ho dát do nějaké věty. Tím si pak lépe vzpomeneme při komunikaci.
Všichni máme větší pasivní slovní zásobu, ale pokud chceme mluvit, tak spoléháme na aktivní slovíčka. Učme se tedy aktivní slovíčka pomocí vět.
Jak se naučit ta správná slovíčka?
Která slovíčka jsou vhodná pro naučení (abychom je uměli dobře používat), jsou to ta, která používáme běžně v životě. Pro každého z nás to mohou být trochu jiná slovíčka.
Pokud se naučíme základní slovíčka, tak na nich můžeme vystavět svou správnou slovní zásobu.
Pro naučení úplného základu vám mohou pomoci knihy typu: prvních 1000 slovíček. Tyto knihy najdete v online nebo kamenných obchodech.
Naučte se ty slovíčka, které vás celý den obklopují jako je například počítač, monitor, hrnek, zubní kartáček, voda. Také se naučte činnost, které každý den děláte jako čištění zubu, jízda autem, vaření, odpočívání … apod.
Tím se vlastně budete odličovat od jiných lidí, protože každý potřebuji tak trochu jiná slovíčka a jeto ovlivněno i prostředím ve kterém se pohybuje.
Jak „nacpat“ základy do hlavy
Jak se tedy naučit ty slovíčka, které budeme potřebovat?
Možná tu o někoho nebude fungovat, ale dalo by se to shrnout do těchto 4 zásad:
- zamyslete se bez jakých slovíček se neobejdete
- naučte se slovíčko i ve větě
- snažte se nové slovíčko aktivně zapojit i v praxi (vyslovujte ho a pište)
- učte se slovíčka podle kategorií (například se učte najednou zeleninu a pak dopravní prostředky)
Kolik slovíček tedy budete potřebovat?
V pohodě se domluvíme 1000 – 3000 slovíček
S tímto počtem slovíček už v pohodě zvládneme mluvení o každodenních situacích. Když už umíme 1000 slovíček, tak jsme schopni rozumět asi 80% neformálnímu textu.
Pokročilá komunikace je asi od 4000 – 10 000 slovíček
Pokud už známe nad 3000 slovíček, tak už si tvoříme specializovanou slovní zásobu. To znamená že dokážeme mluvit anglicky v nějakém specializovaném oboru například v práci.
Plynulé mluvení angličtiny – nad 10 000 slovíček
Tímto jsme dosáhli úrovně rodilého mluvčího. Průměrný rodilý mluvčí zná 10 000 – 30 000 slovíček. Na této úrovni se dokážeme pobavit téměř o čemkoli a jít při tom do detailů. Pokud neznáme konkrétní slovíčko, tak si pomůžeme pomocí kontextu.
Další zajímavé články o angličtině …
=> 5 situací, kdy budeme litovat, že (ne) umíme anglicky
=> 10 filmů v angličtině, které musíte vidět – učíme se anglicky
=> 3 tipy, jak se naučit anglicky ZDARMA bez financí
Reklama | Koupit reklamu - Bannery, články, odkazy