SketchUp freeUživatelé v praxivizualizace

Petr Molek – reálné vizualizace ve SketchUp-uCo o sobě říci? Jsem zapálený do navrhování bytových i nebytových interiérů a to už bude něco přes pět let. Rád se věnuji i produktovému designu, protože pro mě je ideální kombinací navrhnout interiér a do něj zakomponovat originální designový solitér. Žiju tím, stále o tom přemýšlím a o navrhování se mi i zdá. Ale nevadí mi to, protože to co dělám, je mi nejen prací, ale i koníčkem a doufám, že to tak zůstane i nadále.

petr_molek_kontakt_4
Molek Petr, designer
Odkaz na web: www.ockodesign.cz

V předchozích letech jsem byl zaměstnán jako bytový designer u předního českého výrobce kuchyní, no a když přišel čas se osamostatnit, rozhodoval jsem se jaký software používat v budoucnu k navrhování. Hledal jsem něco pokud možno levného nebo nejlépe zadarmo, jelikož v začátcích podnikání většinou nedisponujete horentními částkami, které by jste rádi nalili do nového softwaru.

Potom mi při jednom z našich rozhovorů Radek doporučil SketchUp a tento program “byla moje jasná volba“ :). Všem jej doporučuji vyzkoušet! Základy mě naučil během chvíle. Nyní už v něm kreslím něco přes rok a neměnil bych. V předchozích letech jsem pracoval s několika programy (DataCAD cca 2 roky, TurboCAD cca 5 let), takže mohu porovnávat rychlost, intuitivnost, poměr ceny a výkonu. Respektive program zadarmo a velký výkon :).

Programové vybavení:
Ukázky vizualizací jsou vytvořené ve free verzi programu SketchUp 8 s použitým pluginem Render [in] verze 1. Render [in] je plugin, který je po instalaci součást SketchUp-u. Díky tomuto pluginu je možné vytvořit úžasné vizualizace.

…….

Ukázky návrhů:

KUCHYŇ
INTERIER

KOUPELNA

…….

Další návody pro SketchUp:
Seznam všech kapitol najdete po kliknutí zde.

……4 komentáře: „Petr Molek – reálné vizualizace ve SketchUp-u

  • …..chtěl jsem říci BOMBA !! Jde vidět že tomu rozumí.

    Reagovat
  • skvelo zladena kupelna, rozmiestnenie teda usporiadanie…posobi vzdusne, prakticke clenenie odkladacich priestorov….vyzna sa profík…1+

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *