Bydlení

Tipy na školu doma (nápady)Tipy na školu doma (nápady)

Asi nikdo netušil, že bude domácí vzdělávání na nějaký čas nejen výsadou alternativních forem školství, ale dotkne se všech rodin se školou povinnými dítky.

Stručný obsah:
Počítáme, kreslíme přímo na stěně
– Nezapomínejte na bezpečnost!

A proto, aby nečekaná domácí výuka byla o něco pohodlnější, přinášíme praktické tipy na současné šikovné obkladové materiály, které s ní pomohou, po jejím skončení zajistí potřebnou zábavu, a co víc?

Na stěně budou vypadat designově i originálně, a to rozhodně nejen za časů karantény…

Počítáme, kreslíme přímo na stěně

Aby si vaši drobečci zachovali pocit školní docházky anebo nebo v nich „jen“ dřímá duch malého malíře, který se snaží dávat své umělecké vlohy najevo kreslením po zdech či nábytku, pak víme, jak na to – malování a psaní na stěny je zkrátka od teď povoleno! „Na stěny dětského pokoje lze umístit magnetickou tabuli a to navíc jednoduše i bez lepení či vrtání.

Takové řešení představuje obkladový systém EFEKTA, jehož obkladové desky mohou nést na svém povrchu nejrůznější materiály od dřevěné dýhy, přes lakované sklo, až právě po magnetickou tabuli v různých barevných provedeních,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE a pokračuje: „Stěny dětského pokoje se tak stanou zcela funkčními – mohou posloužit jako nástěnka pro dětské výtvory, nebo přímo jako školní tabule, na kterou mohou děti psát, počítat příklady, i kreslit různobarevnými fixy.“ Až vaše dítko dospěje a malování a psaní po stěnách ho omrzí, lze snadno tuto obkladovou desku vyměnit za obklad z jiného materiálu.
A to navíc není jediný šikovný pomocník pro dětské království – už jste slyšeli o inovativním nanolaminátu SOFTIXX? To, co ho odlišuje od jiných současných materiálů, je především jeho unikátní povrch s nanočásticemi, který mu dodává nejen jeden z nejhlubších matů a sametový vzhled, ale také nevídané praktické vlastnosti. SOFTIXXem totiž může kromě jiného posloužit jako extrémně odolná plocha na psaní i kreslení. 

Nanovlákna tvoří na ploše SOFTIXXu zcela jednolitý povrch, který vůbec nedovolí zanesení tuhy nebo barviva do hloubky materiálu, takže z jeho povrchu lze stopy tužky nebo fixy snadno odstranit. K tomu pak postačí pouze využít nanohoubičku a malý žáček či umělec se může realizovat zas a znovu,“ říká Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea a doplňuje: „SOFTIXX navíc přináší pro namáhané prostředí dětského pokoje i další cenné vlastnosti jako vysokou odolnost vůči vodě, nárazům i zanechaným otiskům prstů nebo zdravotní nezávadnost.“ Můžete ho použít nejen na obklady, ale i na nábytkové plochy.

Nezapomínejte na bezpečnost!

I když zajištění podmínek pro nečekanou domácí výuku nemusí být jednoduché a může znamenat starosti navíc, nezapomínejte při tom věnovat zvýšenou pozornost elektroinstalaci v dětském pokoji, především pak zásuvkám, které patří na seznam jednoho z nejčastějších ohrožení dětí.

Nezapomínejte na bezpečnost při domácí výuce.

„Pokud vaši ratolest napadne strkat nějaké předměty do zásuvky, před zásahem elektrického proudu jej může ochránit tzv. dětská ochrana, neboli clonky, což jsou ochranné kryty umístěné na zdířkách zásuvek. Clonky jsou dostupné kupříkladu u kolekcí ELEGANT a VARIANT,“ uvádí Lenka Vodicová, vedoucí marketingu společnosti OBZOR Zlín.

„Zásuvky zmíněných řad splňují kromě bezpečnostní funkce také funkci designovou a ladí svým provedením s vypínači, aby elektro mělo hravou tvář pro dětské oči a přitom si zachovalo odpovídající bezpečnost,“ dodává.

Další podobné články:
Rolety Den a noc jako funkční designový prvek – [Bydlení], Lenka Stádníková
BYDLENÍ | Samolepky na zeď, výmalba nebo stěrka v interiéru
Můj Dům | Dům, který si s přírodou rozumíNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *