Bydlení

Vylepšení dětského pokoje – [Bydlení], Lenka StádníkováNyní před prázdninami se nejvíce lidé zajímají o nápady, jak změnit dětský pokoj, když děti budou na prázdninách u babiček či na táborech. Sama mám tři děti, tak vím, jak je pro ně vlastní prostor důležitý a musí se v něm cítit dobře. Dám Vám pár typů k vylepšení jejich království.

Lenka design - autor článku: Lenka Stádníková.

Strušný obsah:
Podlaha v dětském pokoji
Výmalba zdí a tapety
– Nábytek
Postel do dětského pokoje
Věšáky a poličky
Hrací a sportovní prvky pro děti
– Osvětlení

Autor článku: MgA. Lenka Stádníková,
web: www.lenkadesign.cz , telefon: 723 838 086

Podlaha v dětském pokoji

Začnete-li od podlahy, tak do dětského pokoje doporučuji teplou a měkkou krytinu. Mezi ideální doporučuji přírodní vinylová linolea, nebo plovoucí či korkové podlahy, které lehce otřete. Nejlépe ale zahřeje a tlumí dopady celoplošný koberec. Pokud je vaše dítě alergické na prach a bráníte se celoplošnému koberci, nebojte se alespoň zajímavého, barevného kusového. Vaše dítě to určitě ocení, neboť při hraní děti tráví většinu času na zemi.

Můj typ: Pokládku celoplošného koberce nechce až po vymalování na zcela suchou podlahu a často si vystačíte přilepením jen oboustrannou lepící páskou.

Ukázky podlahy v dětském pokoji

Výmalba zdí a tapety

Nesmíte zapomenout na zdi, které se malují častěji nežli v ostatních pokojích, protože děti po nich kreslí či lepí na ně různé nálepky a plakáty.
Výmalba zdí každý pokojíček určitě rozjasní, je to základ. Měli byste volit zdravotně nezávadné a omyvatelné barvy. Volte maximálně 3 barvy, ať tam dítě nemá chaos a v pokojíku také dokáže relaxovat. Hračky a ostatní dekorace pokoj také rozjasní.

Zkuste ale i udělat změnu a zeď či část zdi natřít černou tabulovou barvou, tato část bude sloužit jako tabule na kreslení. Další možnost je magnetická barva, která nemusí zůstat černá, ale lze přetřít jakoukoliv další barvou a děti si zde své výtvory či plakáty často mohou měnit. Oblíbené jsou také „chytré zdi“ neboli whiteboard, na které lze malovat či psát fixou a opět smazat.

Také jsou časté samolepící tabulové tapety, které lze omýt vodou a je zde i rychlá instalace. Hezké jemné tapety pokojík zútulní. Korkové zdi tlumí zvuk a slouží také jako nástěnky.

Můj typ: Magnetickou tabuli si vyrobte v různých geometrických tvarech na podkladu desky a poté natřete magnetickou barvou.

Výmalba v dětském pokoji - inspirace

Nábytek

Při menších změnách dětského pokoje není nutné měnit všechen nábytek. Některý lze jen lehce přebrousit a přetřít kvalitními barvami či utvořit tzv. “patinování“, které je nyní velmi oblíbené zvláště pro mladé slečny, které mají rádi romantiku.

Do dětského pokoje volte raději světlý, lehký nábytek, nejlépe z přírodních materiálů. U „rostoucího nábytku“ lze nastavovat výšku stolu, židle či naklonění stolu pro leváky či praváky.

Můj typ: Pokud nechcete nábytek v dětském pokoji často měnit, použijte “rostoucí nábytek”.

Postel do dětského pokoje

Postel je základ a ta by v pokojíku měla být jako první. Doporučuji nejlépe s úložným prostorem, protože toho není v pokojíku nikdy dost. Případně s výsuvem pro další lůžko, což uvítají dětské návštěvy a často i rodiče. Matraci je vhodné volit dle váhy a výšky dítěte, ale dbejte i na prodyšnost, elasticitu a životnost. Důležitý je i rošt, kvůli odvětrávání matrace.

Nezapomeňte na úložné prostory, kterých není nikdy dost. Pokud stále bojujete s prostorem, případně vám i děti přibývají a místnosti zůstávají stejně veliké, uvažujte o rozkládací posteli či patrové, vestavěném nábytku na míru, který využije rohů a šikmin. Zde je trochu inspirace, případně mě kontaktujte a ráda vám poradím.

Inspirace postelí pro dětský pokoj

Věšáky a poličky

Věšáčky a poličky by neměly chybět v žádném pokojíčku, je to velice funkční dekorace. Můžete jimi využít i malý prostor, ale vždy se hodí, jak už na hračky, knížky, tak zavěšení čelenek, gumiček … apod.

Můj typ: Textilní kapsáře na malé hračky či plyšáky, lze zavěsit na postel či skříňku.

Ukázka věšáků a poliček pro dětský pokoj

Hrací a sportovní prvky pro děti

V dětském pokoji kromě šatní skříně, psacího stolu a knihovničky by také neměly chybět a uděláte dětem velikou radost s hracími a sportovními prvky. Kousek lezecké stěny či pověšený provaz udělá radost hlavně pohybově nadaným dětem.

Můj typ: Malé žebřiny slouží nejen na lezení, ale později i jako věšák medailí či šátků.

Hrací a sportovní prvky pro děti

Osvětlení

K rozjasnění pokoje poslouží také vhodný výběr osvětlení. Nezapomeňte, že plní funkci nejen účelnou, ale i dekorační. Centrální světlo by se mělo rozptýlit po celé místnosti. Tmavých koutů se děti často bojí, proto by světlo mělo zasahovat i tam. Pracovní prostor nad psacím stolem, by měl mít zvláštní osvětlení, aby si děti nekazily oči. Také nezapomeňte na lampičku vedle postele.

Zastínění je velmi podstatné pro dobrý spánek a odpočinek, i prostor zútulňuje. Typy volte dle tvarů oken.

Můj typ: Do dívčího pokoje na okna použijte pěkný závěs a do chlapeckého rolety či žaluzie.

Osvětlení v dětském pokoji je velmi důležité.

Jestli vás můj článek alespoň trochu inspiroval, tak jsem velice ráda. Pokud si stále nejste jisti, co nejlépe vybrat pro vaše dítě, ráda vám poradím na míru či dám typy, kde, co a za kolik pořídit, aby se i vaše děti cítili v jejich království dobře.

O čem dalším byste se rádi dál dozvěděli? Neváhejte mi napsat na e-mail: stadnikovalenka@gmail.com.

Autor článku:

Web: www.lenkadesign.cz

Další podobné články:
Druhy výstaveb a výhody / nevýhody: cihly, dřeva, tvárnice
Můj Dům | Dům, který si s přírodou rozumí
BYDLENÍ | Možnosti současných dveříNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *